Salı, Nisan 03, 2012 | By: vyucel yucel

Bloglamaya başlarken...

Bugün kendimce radikal bir kararla blog yazmaya karar vererek başladım... Aslında bunları yazarken bile kimsenin okuyacağını düşünmesemde 'kendimlesoylesi.blogspot.com' adını verdiğim blogumun adına hizmet edeceğini düşünüyorum.

Ne sıklıkla yazarım bilmiyorum belki zamanla unutacağım ve dijital dünyanın kirlenmesine bende bir nebzede olsa katkıda bulunacağım bilmiyorum ama eğer burada yazı yazmak zor gelir veya ilgilenmediğim bir hobi haline gelirse blogu bunu farkettiğim anda sileceğimden emin olabilirsiniz.

Burada neler yazacağıma neler paylaşacağıma gelirsek bunların kapsamını bende bilmiyorum ama benim hoşuma giden ve insanlarında seveceğini düşündüğüm herşeyi yazabilirim. İlk aklıma gelen oynadığım oyunlar, gezdiğim yerler, okuduğum kitaplar, izlediğim filmler, kullandığım yararlı bulduğum programlar ve teknolojik cihazlar... Aklıma şimdilik bu kadarı geliyor.

Buraya yazma nedenlerimin en başında yararlı olmak geliyor. Çünkü son günlerde internette yaptığım tüm araştırmalarda sonucu veya çözümü bir arkadaşın blog sayfasında buldum. Bir çoğu kaynak ekleyerek verdiği bilginin bir referansı olduğunu göstermiş ve geçerliliğini kanıtlamıştı. Bende bunları düşünerek belgi hayattan edindiğim bilgiler ve deneyimlerden başkalarının da yararlanabileceğini düşündüm.

Klişe gibi gözükse de söylenen bazı sözler çok anlamlı olabiliyor. Bunlardan burada değinmek istediğim çok bilinen "Paylaştıkça azalmayan şey bilgidir" sözü bu  blogu yazmamda en büyük etmen. Her ne olursa olsun eğer yanlış bir bilgi paylaşımım olursa yorum yoluyla veya kendimlesoylesi@gmail.com yoluyla bana ulaşarak bu bilgiyi düzeltmemi isteyin. Hatalar yapabilirim ve kimseyi de yanlış yönlendirmek istemem.

İlk paylaşımım burada bitiyor. Okuma zahmeti gösteren herkese selamlar...

0 yorum:

Yorum Gönder

Bu Blogda Ara