Cuma, Mayıs 11, 2012 | By: vyucel yucel

CHRONICLE (2012) - (Dane DeHaan - Alex Russell - Michael B. Jordan)-

CHRONICLE
2012

Biri asosyal 3 genç aslında çok da ortak yönleri olmamasına rağmen doğaüstü bir şey yaşarlar. Bu olay hayatlarını tamamen değiştirecek ve yaşama bakış açılarında değişikliğe neden olacaktır. Andrew tamamen dış hayattan kendini soyutlamış bir öğrencidir. Kuzeni Matt'in ısrarı üzerine hayatında ilk kez bir partiye gider. Matt ve Steve parti alanının biraz dışında yer altına uzanan ve garip sesler duyulan bir delikle karşılaşırlar. Steve, hayatının her karesini kameraya çekmek gibi kimsenin anlayamadığı bir çabaya girişen Andrew'i de çekim için mağara yada delik (herneyse) yanına çağırır. Ve 3 gencin o deliğe cesur bir hamle ile girmeleri sonucu hayatları tamamen yön değiştirir. Parlak ışık saçan bir nesne ile temas eden gençler doğaüstü bir güce sahip olurlar nesneleri düşünce gücüyle kontrol etmek gibi... Salı, Mayıs 08, 2012 | By: vyucel yucel

11 Mayıs Haftası Gösterime Girecek Filmler

11.05.2012 Haftası Vizyona Girecek Filmler

11 Mayıs Cuma günü Türk sinemalarına 7 yeni film dahil olacak. Bu hafta çok iddialı filmler olmasa da izlenecek filmler olduğunu söyleyebilirim. Son dönemin aksiyon filmi oyuncularından Jason Statham' la "Safe" filmi bu hafta ekranlarda olacak. Romantik film isteyenlere ise Katherin Heigl'le "One for the Money" hitap edecek. İllaki Türk filmi diyenler ise bu hafta "Can" ve "Komik Bir Aşk Hikayesi" filmlerini izleyebilirler. 
Yıllardan beri dans ekibi dediğimizde akla ilk gelen ekip olan Mustafa Erdoğan koordinatörlüğündeki "Anadolu Ateşi" ekibi kendi adlarıyla çıkardıkları  "Efsanelerin Dansı : Anadolu Ateşi" isimli 3D gösterimi ile vizyona gelecek. Her ilde gösteri yapmayan ve yaptığında yüksek bilet ücretleri nedeniyle canlı izleme fırsatı bulamayanlar 3D seçeneğinden çok memnun kalacaktır. 


Cuma, Mayıs 04, 2012 | By: vyucel yucel

İki Cami Arasında Aşk - Mürvet Sarıyıldız

İKİ CAMİ ARASINDA AŞK
Mürvet Sarıyıldız
Mola Yayınları
Kanuni Sultan Süleyman ve çok sevdiği Hürrem'in kızlarına Valide Sultan doğduğunda Ay ve Güneş anlamına gelen Mihrimah ismini vermiştir. Kendi isteğiyle devşirme olarak Osmanlı topraklarına gelen ve mimari yetenekleriyle dikkat çekmekte olan 50'li yaşlarındaki Sinan, Sultan Süleyman'ın bir seferi sırasında karşılaşırlar. Mihrimah henüz çok gençtir ve Sinan 50'li yaşlarındadır ve üstelik evlidir. Ama seferden dönene kadar Sinan'ın aklı Mihrimahtadır.


4 Mayıs Haftası Gösterime Girecek Filmler

04.05.2012 Haftası Vizyona Girecek Filmler

Bu hafta 6 yeni film Türkiye sinemalarında gösterime giriyor. Mayısın ilk haftasında gösterime girecek olan bu filmlerden birisi Türkiye'nin alışık olmadığı bir türde bir belgesel. Genelde Türk yapımı belgeseller hayvanlar alemini anlatırken ilk defa (en azından benim hatırladığım ilk) ekolojik denge ve şehir kirliliğini konu alan ilk belgesel olacak "Ekümenopolis : Ucu Olmayan Şehir".

Çocuklar ve animasyon sevenler içinde "Sevimli Balık Pupi" bu hafta beyaz perdede olacak. Yine bir animasyon olan "Pariste Çılgın Macera" 3D seçeneğiyle sinemalarda.

Hollywood'un çizgi roman uyarlamalarından olan, girişini geçtiğimiz yıllardan "Captain America: The First Avenger", "Hulk", "Thor" ve "Iron Man" gibi filmlerle yapılan serinin devamı gibi olan "The Avengers" yani Türkçe adıyla "Yenilmezler" bu hafta gösterime girecek... Demir Adam, Kaptan Amerika, Hulk, Thor, Black Widow ve Şahin Göz'ün yer aldığı süper bir macera filmi olduğunu tahmin ediyorum. 220 Milyon $'lık bütçeyle çekilen film açılış haftasında sadece ABD dışında 178 Milyon $ hasılat elde etti. Neden bilmiyorum ama Yenilmezler filmi bir çok ülkede geçtiğimiz haftalarda gösterime girse de Türkiye ve ABD'de gösterime bugün girecek.

Türk yapımı iki filmde bu hafta gösterime girecek. Bunlardan ilki "Vücut" filmi olurken, ikincisi "Ateşin Düştüğü Yer". İki filminde oyuncu kadrosu çok güçlü olmasada yaptığım araştırmalarda iki filmde son derece güzel filmler olduğunu öğrendim. Genel anlamda izleyicilerin beğenisini kazanan bu iki film bu hafta Türk sineması sevenler için gösterimde olacak. 


Bu Blogda Ara